Atrakcje naturalne w Polsce

Polska to niewątpliwe piękny i bardzo zróżnicowany geologicznie i przyrodniczo kraj. Mamy szereg atrakcji naturalnych, którymi możemy się chwalić nie tym przed nami samymi ale przed całym światem. Bogactwo naszej polskiej przyrody może niejednego zachwycić. W tym artkule przedstawimy Wam najlepsze i najciekawsze z nich oraz opiszemy gdzie można je znaleźć.

Bieszczady

Bieszczady to jedno z najchętniej wybieranych miesc przez miłośników natury oraz ciszy i spokoju

Od wielu lat Bieszczady uchodziły za jeden z ostatnich dzikich rejonów naszego kraju. Ich niedostępność i ogrom przestrzeni kusi miłośników przyrody, podróżników czy artystów. Wprawdzie rosnący ruch turystyczny nie omija tego rejonu, ale dzięki temu w ostatnich latach pojawiła się dobra infrastruktura turystyczna, choć niestety w wielu miejscach zrobiło się trochę tłoczno. Wciąż jednak jest tu mnóstwo dziewiczych terenów, a wędrowanie po tutejszych łagodnych wzniesieniach jest doskonałym sposobem na kontakt z przyrodą. Do głównych atrakcji tego regionu należy przede wszystkim Dolina Sanu, to niemal dziewiczy teren, oddany we władanie zwierząt i roślin.

 

Rzeka Biebrza

Rzeka Biebrza jest uważana za jedną z najdzikszych polskich rzek. Biebrza oraz jej rozlewiska przyciągają każdego roku wielu miłośników przyrody nie tylko z Polski ale i całej Europy. Piękna i jako jedna z niewielu nieuregulowana rzeka otoczona jest przez naturalne bagna i torfowiska. W czasach regulowania rzek i rosnącego wpływu przemysłu to dziś ewenement niemal na skalę światową. Dolina Biebrzy to największy obszar bagienno-torfowiskowy w Polsce oraz jeden z największych w Europie. To niewątpliwa gratka dla miłośników przyrody i podglądania życia dzikich zwierząt, których tutaj nie brakuje.

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów leśnych w kraju

Słynne Bory Tucholskie są jednym z największych kompleksów leśnych w naszym kraju. Mimo swojego rozmiaru nie sprawiają jednak wrażenia nieprzebytej puszczy. Miast leśnej gęstwiny spotkamy tu rzadszy las sosnowy a gdzieniegdzie jakieś jezioro, koryto rzeki z których dwie największe to Brda i Wda lub też małe bagienka. Wszystko to sprawia, że Bory Tucholskie to dom dla dzikiej przyrody i zwierzyny, która występuje tutaj bardzo obficie. Bory Tucholskie to więc nie tylko ostoja dzikiej przyrody, ale też ogromny obszar lasu, który jest idealny dla spacerowiczów lub grzybiarzy, którzy w sezonie pojawiają się tutaj aż nader często.

Oczywiście powyższe miejsca to tylko zarys tego co Polska ma do zaoferowania. Nasz kraj jest niezwykle zróżnicowany pod względem atrakcji naturalnych i mamy u nas zarówno pustynie, wydmy jak i piękne góry czy lasy. W pozostałych artykułach opiszemy między innymi nasze najpiękniejsze parki narodowe i krajobrazowe oraz problemy, jakie dotykają naszą przyrodę przez zmiany klimatu.

Recommend the best place to buy a watch:
replica watches
replica rolex
replica watches

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *